Jak funguje čtečka eKnih eReading 4 Tough Light

Recenze čtečky eKnih – eReading.cz 4 Touch Light. Zakoupeno v prosinci 2014 (cena 3499 Kč, v ceně 3 knihy). Od koupě vyšel nový firmware na ereading.cz (měl by zlepšit výdrž baterie a opravuje některé chyby), staženo do PC, nahráno přes USB kabel do čtečky a úspěšně nainstalováno.  4. generace čteček eReading.cz. Proti předchozím verzím čteček má nově operační systém Android, který byl měl umožnit instalaci dalších aplikací. Vypadá opravdu dobře.

Čtení knih a výpůjčky

Funguje výborně, čtečka si pamatuje poslední přečtenou stránku, automaticky ji zobrazí. Po stranách jsou navíc hardwarová tlačítka nalinkovaná na klávesy Page Up a Page down. Velikost písma se dá zvětšit roztáhnutím prstů jako na chytrých telefonech a tabletech s Androidem. Podsvícení displeje lze snadno změnit. Díky aplikaci eReading lze snadno zakoupit eknihy českých vydavatelství a také půjčovat v Jihočeské vědecké knihovně. Výpůjčky fungují tak, že si knihu v aplikaci půjčíte a po 21 dnech se kniha automaticky zablokuje (možno si půjčit až 3 knihy najednou). Např. za 75 Kč si půjčíte eknihu. Za papírovou verzi knihy by jste normálně dali 350 Kč a po přečtení by vám zabírala místo v bytě. Tohle je výborná věc.

Aplikace eReading.cz

Předinstalovaná aplikace eReading.cz na čtení vypůjčených knih nefungovala. Poprvé jsem zadal špatné heslo a nešlo to změnit. Aplikace hlásila chybu: „Akce se nezdařila – zadali jste nesprávné jméno nebo heslo“. Kdyby to šlo změnit, tak to udělám, ale nikde jsem nenašel možnost změnit přihlašovací údaje ! Musel jsem vyresetovat nastavení čtečky (Tovární nastavení) a znovu nastavit Wifi a zadat přihlašovací údaje.

Aplikace eNoviny

Funguje dobře, nabídka ale není moc pestrá (např. iDnes.cz, ČTK). Musí se předplatit na webu ereading.cz, je to sice ZDARMA, ale musí se nastavit předplatné a odběr novin.

Prohlížeč

Funguje také dobře. Má dokonce nainstalovaný Adobe Flash Player, takže lze zobrazit všechny stránky jako na tabletu. Díky Wi-fi připojení k internetu můžete normálně surfovat. Je to takový černobílý tablet.

Android

Verze 4.2.2. Nefunguje podpora zařízení v Google Play, nelze instalovat nové aplikace. Mělo by to jít ručně přes stažení .apk souboru do čtečky a nějakým instalátorem do nainstalovat.

Příslušenství

Nechybí USB adaptér. Čtečka má slot na přidávání micro SD paměťové karty (např. 32 GB). Ke čtečce se dá dokoupit kožené pouzdro, vypadá to pak luxusně.

 

[ad#SKLIK CLANKY]