Apple TV filmy z iTunes přes iPhone v cenách kolem 120 Kč

Na českých televizních kanálech je toho k vidění čím dál méně a tak většině lidí, zejména těch mladších, nezbývá než si zapnout počítač (tablet, mobil), připojit ho k televizi a pouštět si filmy z internetu. Poptávka po filmech na internetu je veliká a nahrává tomu zrychlující připojení k internetu, které již dnes ve většině domácností umožňuje přehrávání streamovaných filmů v HD kvalitě. Online video půjčoven je na internetu mnoho a další budou přibývat (např. ITUNES, VOYO, IVIO).

Nabídka filmů a seriálů je zatím docela chudá (většinou staré filmy)  a poplatky za půjčení vysoké. Český dabing případně titulky u nových filmů také není samozřejmostí. Ale na internetu funguje několik poskytovatelů i českých filmů.

iTunes Store + Apple TV

Co jsem měl možnost vyzkoušet, tak v současnosti má nejlepší nabídku iTunes od Apple následovaný HBO GO. iTunes je internetový obchod, který mohou používat i uživatelé s Windows PC. Ovšem není to ono, lepší je zainvestovat do nějakého zařízení od jablíčkářů např. iPhone (cena 9000 Kč, iPad přes 10 tisíc nebo MacBook, iMac). Např. iPhone 5C zvládá v pohodě streamování HD filmů do jakékoliv televize přes AirPlay. K zařízení je vhodné dokoupit chytrou krabičku nazvanou Apple TV (cena cca 2100 + HDMI kabel cca 300 Kč), která se připojí k televizi kabelem a nastaví se jí připojení k internetu (umí i Wifi).

Např. zapůjčení filmu Krásno (ČR, režisér Ondřej Sokol) mě vyšlo v iTunes na 142,93 Kč (4.99 EUR). HD kvalita, ani jednou se přehrávání neseklo, skvělý zvuk (přišel mi lepší než u filmů ze satelitu nebo DVD a to mám starou televizi).

AirPlay

Pak už stačí jen nastavit zrcadlení přes funkci AirPlay (propojení zařízení s TV skrze Wifi síť) a můžete přehrávat cokoliv ve vaší televizi. V iTunes Store jsou filmy cca 2 roky staré, které si lze půjčit (cena 4.99 EUR = 120 Kč) nebo koupit (cena 14.99 EUR). Půjčení je na 48 hodin od prvního přehrání, na které máte 30 dnů. Funguje skvěle v HD kvalitě s výborným zvukem a samozřejmě bez reklam.

HBOGO

HBOGO nenabízí takovou kvalitu videa a nabídka je taky o dost slabší, většina filmů je z vlastní produkce HBO, která mě vůbec neoslovila.  Zapomněl jsem dodat, že HBOGO dostanete k Apple TV na 3 měsíce zdarma. Myslím si, že budoucnoust internetových videopůjčoven je růžová, nabídka, poptávka poroste a ceny budou klesat. Už teď se dá zkouknout film za cenu nižší než je lístek do multikina. Jenom tam atmosféra v kinosále a velké plátno chybí.

[ad#SKLIK CLANKY]

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.


× 7 = čtrnáct