Moje zkušenosti s Windows 10

Windows 10 má být zdarma upgrade pro lidi, co si zaplatili některou ze starších verzí Microsoft Windows. Asi by se mělo jednat o nový systém, ale způsob instalace odpovídá spíše označení upgrade. Vyzkoušel jsem upgrade na jednom notebooku s Windows 7. Upgrade proběhl celkem rychle, ale zprovoznění počítače mi trvalo dlouho. Upgrade proběhl, ale počítač nešel zapnout.

Po chvíli hledání řešení na netu jsem musel šílenou oblikou odstranit Avast, jeden z nejlepších antivirů, o jehož kompatibilitě s Windows 10 jsem nepochyboval, smůla. Nicméně, podařilo se zprovoznit systém Windows 10.

Chyba Exploreru, nefunkční kalkulačka, problém s ovladačem tiskárny

Většina programů fungovala správně, ale systém byl totálně zabržděný a neustále na pozadí něco dělal a stahoval. Přestala mi fungovat tiskárna, musel jsem odstranit v totálně pomalých ovládacích panelech ovladač a nainstalovat znovu. Navíc nefungovala klasická nabídka Start, vyhledávání, kalkulačka a často se Windows zaseknul na hlášce chyba Exploreru a musel následovat restart.

Občasný kolaps

Po několika měsících se mi často stane, že nabídka Start nereaguje na kliknutí (nemohu spouštět programy a musím zrestartovat systém), kalkulačka nelze spustit (ještě že mám chytrý telefon), ale rychlost systému se výrazně zrychlila a start ze spánku je velice rychlý. To je asi jediné pozitivum.

Prohlížeč Edge

Hodně mě zklamala absence internetového prohlížeče Internet Explorer. Sice jsem ho nepoužíval, ale při vývoji webových stránek jsem ho používal na testování kompatibility. Nový prohlížeč Edge je pomalý, vykuchaný prohlížeček a neumí skoro nic. Evidentně nedodělaný produkt, který se bude měnit pod rukama a bude házet jeden error za druhým. Naštěstí prohlížeč Chrome od Googlu funguje normálně, díky za něj.

Zůstávám u Windows 7

Na dalších počítáčích s Windows 7 vše funguje bez problémů, takže upgrade na Windows 10 budu odkládat do poslední chvíle. Bohužel časem Microsoft ten svůj zázrak vnutí všem, takže nebude zbytí a doufám, že se do té doby podaří problémy odstranit.

[ad#SKLIK CLANKY]

 

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.


devět × = 36