Co je 3D televize a jaké televize jsou nejlepší a nejlevnější

3D televize umějí zobrazovat trojrozměrné scény a můžete si tak vychutnávat filmy s mnohem přirozenějším obrazem než u klasických 2D televizí. U nás se prodávají od roku 2010 a díky rostoucí konkurenci ceny padají dolu. Dnes je již samozřejmostí Full HD rozlišení, vysoký jas a připojení k internetu.

[ad#SKLIK CLANKY]

Co je 3D televize ?

3D technologie umožňuje obraz rozdělit zvlášt pro levé a pravé oko (filmy se natáčejí na 2 kamery). Trojrozměrného vnímání u televize se dá dosáhnout použitím polarizačních brýlí, které musíte mít při sledování na očích. Mezi významné výrobce 3D LED nebo plazmových televizí patří především Samsung, dále to jsou firmy LG, Sony, Sharp, Panasonic.

Nejlepší televize současnosti

Mezi nejlepší 3D televize patří 3D LED TV CINEMA od společnosti LG. Tato televize umí Full HD rozlišení 1920 × 1080 a díky Smart TV funkcím získáte plnohodnotný internetový prohlížeč. Při koupi dostanete několik kusů 3D brýlí zdarma (v ceně). LED technologie má nižší spotřebu energie, plazmová má lepší zobrazení barev.

Co je to Smart TV ?

Smart TV je označení pro chytrou televizi, která má připojení k internetu a umí přehrávat vysílání  internetových televizí (např. Voyo.cz). Smart TV umožňuje také prohlížení webových stránek (jako počítač) a obsahuje softwarové aplikace pro práci s online obsahem (podle výrobce).

Nejlevnější 3D televize

Na trhu lze sehnat televizi s trojrozměrným obrazem a úhlopříčkou 81 cm již od 8 tisíc Kč (např. Hyundai D3LH), ale při výběru televize se vyplatí zvolit osvědčeného výrobce, který má kvalitní servis a mnoho spokojených zákazníků (např. LG, Sharp). A také zvažte velikost úhlopříčky (záleží na vzdálenosti, z jaké budete sledovat), rozlišení obrazovky a zda budete chtít k televizi připojovat další zařízení (USB disky, HDD pro nahrávání).

Kde koupit televizi ?

Pokud si nevíte rady, ve kterém internetovém obchodě zboží zakoupit, můžete využít služeb některého ze srovnávačů zboží např. Heureka.cz, kde také najdete spoustu recenzí od zákazníků.

[ad#SKLIK CLANKY]