Kde stahovat aplikace a hry do Androida

Na stahování aplikací s Androidem je potřeba mít připojení k internetu v mobilu či tabletu. V menu najdete ikonku Google Play a můžete jednoduše stahovat aplikace a hry pro Android zdarma i placené. Akorát se vás to zeptá na oprávnění aplikace např. pro přístup na flash paměť, internet apod.

[ad#SKLIK CLANKY]

Připojení k internetu

Pokud nemáte připojení k internetu a datový tarif, tak je to trochu obtížnější. Android Market (nově Google Play) si otevřete na počítači a stahujete .apk soubory na flashku a pak je nainstalujete ručně.

Od 22. března 2011 běží další zdroj aplikací a her pro Android – Amazon Appstore. Název je trochu matoucí, ale nejedná se o App Store společnosti Apple.

Kde stahovat ?

Google Play – oficiální zdroj aplikací a her pro Android. Ke stažení jsou také hry zdarma. Placené verze lze zakoupit např. platební kartou zadáním čísla karty, datumu platnosti a CVC2 kódu. Po zaplacení se hra ihned stáhne a nainstaluje do mobilu.

Amazon Appstore – další zdroj her a aplikací do Androida. Nabízí ke stažení např. hry od Electronic Arts (Tetris, Worms, Sim City Deluxe), Glu Mobile (Guitar Hero, World Series of Poker, Call of Duty: Modern Warfare 2)

Užitečné aplikace pro Android

Pokud máte pomalé připojení k internetu, doporučuji si stáhnout prohlížeč Opera Mini – kromě optimalizace načítání stránek můžete využívat také více panelů (mít otevřeno více stránek najednou).

S nákupem v kamenných obchodech pomůže aplikace Barcode Scanner, která umožňuje sejmutím čárového kódu zboží např. televize (nebo zadáním názvu zboží) vyhledat nejlevnější cenu v internetových obchodech na serveru Heureka.cz (porovnávač cen). Můžete tak jednoduše zjistit, zda se vyplatí zboží zakoupit nebo ho raději objednat přes internet.

[ad#SKLIK CLANKY]