Dreambox 800 – HD satelitní přijímač s PVR

HDTV DVB-S2 MPEG4 H.264 1080i přijímač s operačním systémem Linux Open Source – ENIGMA2 a funkcí PVR (Personal Video Recorder). Po připojení HDD můžete nahrávat filmy (funguje velmi dobře).

[ad#SKLIK CLANKY]

Recenze Dreambox 800 HD

Tento přijímač jsem zakoupil společně s parabolou 80 cm a LNB Monoblock konvertorem. Dále jsem přikoupil HDD Seagate 500 GB SATA a box na HDD 3,5″ s konektorem eSata. Komplet cca 15 tisíc Kč. Vše funguje výborně už několik let. Lze jednoduše nahrávat filmy přes časovač a pouštět si je kdykoliv, pokud film nedokoukám, při dalším spuštění mi Dreambox nabídne, zda chci pokračovat v přehrávání tam, kde jsem skončil (pamatuje si pozici i po odpojení od zdroje).

Dreambox umí externí disk uspat při nečinnosti, takže doporučuji externí disk i přestože lze HDD zabudovat přímo do Dreamboxu. Jenže tam se vejde jen malý notebookový 2,5 “ disk a krabička je tak malá, že i bez HDD se hodně zahřívá.

Firmware

Ihned po spuštění jsem nahradil stávají systém Enigma jinou distribucí Gemini project (existuje jich více např. ještě SFTeam, Nabilosat). Ke stažení na http://www.i-have-a-dreambox.com/ (vyžaduje registraci pro přístup do Download-Database).

Stáhnout se dá i nastavení satelitů (Astra 19,5, Astra 23,5 atd.). Tuším, že se jedná o soubor /etc/satelittes.xml. Pak už stačí jen aktivovat přednastavené programy a nemusíte nic vyhledávat.

Dreambox disponuje univerzální čtečkou karet, takže jsem neváhal a zakoupil do něj Skylink kartu (Skylink karta slouží ke zpřístupnění kódovaných televizních programů ze satelitu Astra na území ČR a SR). K rozchození kódovaných programů je potřeba nakonfigurovat některý z emulátorů (např. CCam, Scam). To se dělá přes Blue Panel (modré tlačítko).

Užitečné odkazy pro majitele Dremboxu

http://www.i-have-a-dreambox.com/ – fórum a spousta věcí ke stažení (Image, pluginy, konfigurátory, settingy)

http://www.dreamboxtool.com/

Kde koupit Dreambox HD 800 ?

Mrkněte se na Heureku, v nabídce eshopů jsou nějaké klony, které stojí mnohem méně, ale nemají originální součástky, raději si připlaťte za originál (cena od 11 tisíc Kč).

Dreambox DM 800 HD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>