Co je Tablet PC a které tablety jsou nejlepší a nejlevnější

Tablety nebo-li tablet PC je označení pro přenosné počítače bez klávesnice s dotykovým displejem. Tablety jsou vhodné pro lidi, kteří chtějí mít počítač, ale chtějí PC používat většinou jen na prohlížení internetu, čtení emailů, prohlížení fotek nebo pro zábavu. Hmotnost se pohybuje kolem 0,5 kg a displej bývá od 7 do 10 palců.

[ad#SKLIK CLANKY]

Využití

  • prohlížení internetu, videohovory, aplikace a hry (multimediální počítač)
  • fotografování
  • prohlížení fotek a videa (takový chytřejší fotorámeček)
  • čtení elektronických knih, novin a časopisů
  • ovladání jiných přístrojů (např. TV)

Cena

Cena tabletů jde neustále dolu, silná konkurence nutí výrobce zlevňovat. V porovnání s klasickým PC či notebookem jsou tablety levnější, ačkoliv mají srovnatelné funkce. V prodeji je kromě tabletu iPad také iPad mini od společnosti Apple, které jsou nejlepší a nejdražší, také mnoho tabletů s operačním systémem Android.

Nejlevnější tablety se jmenují Prestigio MultiPad (cena od 1800 Kč), ale cena je samozřejmě odpovídající výbavě, rychlosti a použitelnosti tabletu. Zajímavou variantou je Samsung Galaxy Tab (od 6000 Kč), který je narozdíl od iPadu s podporou Adobe Flash. Nejnovější tablet od Samsung Galaxy Note 10.1 za cenu kolem 13 tisíc Kč patří mezi nejprodávanější. Menší variantou tabletu (něco mezi mobilem a tabletem) je Google Nexus 7 (obrazovka pouhých 7 palců, pro srovnání iPad2 má displej 9.7 palců) za cenu od 5500 Kč.

Nejlepší tablety současnosti

Vývojáři nespí a chrlí na trh jeden tablet za druhým. Apple představil nový iPad s vysokým rozlišením dotykového 9.7″ displeje (2048×1536), původní iPad2 má rozlišení „jen“ 1024×768. Nový iPad je aktuálně nejlepší dotykový tablet na trhu a jde na dračku. Model iPadu s největší pamětí 32GB je k dostání za ceny kolem 17 tisíc Kč, ale časem bude určitě levnější. Na podzim 2012, chystá svůj první tablet s názvem Microsoft Surface (s unikátní klávesnicí) také Microsoft – tip na vánoční dárek.

Kde koupit tablet ?

Pokud si nevíte rady, ve kterém obchodě tablet koupit, můžete využít služeb některého ze srovnávačů (srovnání podle ceny – nejlevnější) zboží např. Heureka.cz.

[ad#SKLIK CLANKY]